Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim

.

KOMUNIKAT

W związku zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem SARS Cov2, kierując się potrzebą zapewnienia  Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie naszej jednostki i przyjęcie jako zalecanej formy kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Wizyta osobista w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim  jest zalecana wyłącznie w sytuacji, gdy kontaktu bezpośredniego nie można zastąpić inną formą i powinna być wcześniej uzgodniona telefonicznie.

Wykaz aktualnych telefonów kontaktowych dostępny jest TUTAJ

all4web

logo psp horz1

Życzenia świąteczno-noworoczne Prezydenta RP

Drodzy Strażacy Państwowej Straży Pożarnej,
Drogie Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych,
Drodzy Pracownicy Cywilni Straży Pożarnej!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu, Państwa rodzinom i bliskim, aby były one okresem spokoju i chwilą oddechu od trudów co dziennych zadań.

Służba w straży pożarnej to zawód cechujący się ryzykiem, ale jednocześnie cieszący się szacunkiem i społecznym zaufaniem. Są Państwo wzorem - podziwiani za bohaterstwo, profesjonalizm i gotowość do poświęceń.

Wasze oddanie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia nabrało dodatkowego znaczenia w dobie epidemii. Od początku te go kryzysu jesteście zaangażowani w walkę z COVID-19. Pełnicie służbę na granicach razem ze Strażą Graniczną, przy szpitalach z personelem medycznym, a przede wszystkim blisko lokalnych społeczności, którym udzielacie wszelkiej niezbędnej pomocy w rym trudnym czasie. Jednocześnie epidemia w żadnej mierze nie ujęła Państwu tych wyzwań, które niezmiennie podejmujecie.

Życzę Państwu dobrego zdrowia, szczęścia w życiu osobistym ora z wszelkiej pomyślności. Przede wszystkim jednak życzę bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Wesołych Świąt!

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Życzenia Prezydenta RP dla PSP i OSP

Życzenia świąteczno-noworoczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze,
Pracownicy Cywilni Państwowej Straży Pożarnej,
Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych,

nadchodzący koniec roku to czas, kiedy podsumowujemy nasze działania. Ostatnie miesiące są dla nas wszystkich szczególnie trudne ze względu no niespotykane we współczesnej historii wyzwanie, jakim jest globalna pandemia. Te wyjątkowe warunki wymagają bezprecedensowego zaangażowania i środków, ale nie zwalniają nas także z wdrażania zaplanowanych już wcześniej zmian. W tym roku udało nam się m.in. wprowadzić ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych. Nadal konsekwentnie wspieramy zarówno Państwową Straż Pożarną, jak i Ochotnicze Straże Pożarne.

Polscy strażacy znani są ze swojego poświęcenia w służbie drugiemu człowiekowi. Udowadniacie to zawsze - zarówno podczas działań w kraju, jak i poza jego granicami. W czasie pandemii Wasza pomoc stała się jednak jeszcze bardziej potrzebna niż zazwyczaj. Wasze obecne działania, podejmowane na pierwszej linii frontu walki z COVID- J 9, są dalekie od dotychczasowej codzienności. We współpracy z innymi służbami pełniliście m.in. służbę na granicach kraju, organizowaliście polowe izby przyjęć przy szpitalach, a wielu ratowników medycznych PSP zgłosiło się do pomocy w szpitalach tymczasowych. Jestem pełen uznania dla Waszych wysiłków - zwłaszcza tam, gdzie narażone jest również Wasze zdrowie. Z całego serca dziękuję Wam za to zaangażowanie.

Funkcjonariusze służb mundurowych wiedzą, że ich służba wymaga działania o różnych porach dnia i nocy - także w te dni, które większość Polaków spędza przy świątecznym stole. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dla nas wszystkich będą inne niż zazwyczaj. Nigdy przecież tak wiele osób jak obecnie nie było zaangażowanych w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Wszystkim Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom PSP, Pracownikom Cywilnym PSP oraz Druhnom i Druhom OSP życzę, oby ten niezwykły czas Bożego Narodzenia przyniósł nadzieję i silę. W nadchodzącym roku życzę Wam i Waszym Rodzinom przede wszystkim tego, co najcenniejsze - zdrowia.

Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego